10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNdryshon kursi i këmbimit, forcohet ndjeshëm dollari amerikan dhe paundi britanik

Ndryshon kursi i këmbimit, forcohet ndjeshëm dollari amerikan dhe paundi britanik

Monedha europiane është forcuar këtë të martë duke u blerë me 121.2 lekë dhe duke u shitur me 121.8 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Dollari amerikan ndërkaq ka fituar pikë në raport me ditën e djeshme teksa blihet sot me 103.4 lekë dhe shitet me 104.2 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Paundi britanik gjithashtu ka shënuar një rritje të ndjeshme të vlerës ditën e sotme pasi në raport me dje blihet sot me 141.5 lekë dhe shitet me 142.5 lekë.

Franga zvicerane ka shënuar rritje të kuotës krahasuar më një ditë më parë duke u blerë sot me 111.3 lekë dhe duke u shitur me 112.1 lekë.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat