15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetMundësi e artë nga SIGAL UNIQA/ Tani mund ta paguash me këste...

Mundësi e artë nga SIGAL UNIQA/ Tani mund ta paguash me këste Sigurimin e Shtëpisë

Një shqiptari, duke u bazuar te të ardhurat mujore dhe çmimet e produkteve, i duhen mesatarisht 50 deri në 60 vite pune për të blerë një shtëpi.

Por ndodh një përmbytje, tërmet apo zjarr dhe mundi e djersa e një jete të tërë rrënohet në pak sekonda.

Për këtë arsye, SIGAL UNIQA Group Austria, kompania lider në tregun e sigurimeve, vjen me lehtësira të reja për klientët e saj.

Kushdo që të sigurojë shtëpinë tani ka një mundësi të artë: ta blejë atë duke e paguar me këste.

Kësti i parë, 60% e çmimit vjetor arkëtohet me lëshimin e sigurimit. Ndërsa kësti i dytë, 40%, pas 4 muajsh.

Lexo edhe: Çfarë mbulon? 6 përgjigje të thjeshta mbi Sigurimin e Shtëpisë

Po sa kushton sigurimi i shtëpisë?

Çmimi i sigurimit të shtëpisë është i përballueshëm për çdo familje. Për vetëm 1 euro për m/2 ju siguroni shtëpinë nga shumë rreziqe.

Për shembull, nëse ju keni një shtëpi 65m2, ju do të paguani 65 euro në vit për sigurimin e saj, dhe në rast se ju dëmtohet nga tërmeti, nëse ju shpërthejnë tubacionet apo larg qoftë shpërthen ndonjë bombul dhe ju bën hatanë, atëherë SIGAL UNIQA Group Austria, do t’ju dëmshpërblejë për të gjitha dëmet.

 Si është e mundur kjo?

Patjetër që është e mundur, se kështu funksionon në të gjithë botën.

Ne në Shqipëri kemi shembullin konkret të atyre familjeve që ju dëmtuan shtëpitë nga 2 tërmetet e vitit të kaluar. 2 mijë familje që ishin të siguruar tek SIGAL UNIQA u dëmshpërblyen menjëherë dhe sot ata e kanë shtëpinë edhe më të mirë nga çfarë e kishin para tërmetit.

Për vitin 2020, vetëm për dëme në Sigurimin e Pronës, SIGAL UNIQA Group Austria ka paguar te klientët e saj plot 14 milionë euro, ndërsa për periudhën Janar-Shtator 2021 mbi 2 milionë euro.

Pyetini ata se çfarë do të thotë të sigurohesh dhe në rast dëmi të të rikthehet shtëpia si më parë.

Çfarë pret?! Blije Sigurimin e Shtëpisë dhe mbro financat e tua.

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku

Për më shumë information vizitoni: https://sigal.com.al

MERR NJË OFERTË TANI NË:  WhatsApp: +355 68 60 62 829

 

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat