19.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDy makinave tentohet t'i vendoset flaka në Lundër, siguroni mjetin tuaj sa...

Dy makinave tentohet t’i vendoset flaka në Lundër, siguroni mjetin tuaj sa nuk është vonë

Rastet e makinave që po dëmtohen me qëllim apo edhe jo pa qëllim janë shtuar tepër kohët e fundit, ndoshta si mënyrë për tu hakmarrë ndaj pronarëve të tyre.

Rasti më i fundit është shënuar në rrugën e “Vilave” në Lundër, ku dy makina të parkuara janë tentuar të digjen.

Policia ka nisur menjëherë hetimet në lidhje me ngjarjen dhe po punohet për identifikimin e autorëve të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Ndaj nevoja që t’i sugjerosh përdoruesve të mjeteve automobilistike për tu kujdesur më shumë për pronat e tyre.

SIGAL Uniqa Group Austria, kompania lider në tregun e sigurimeve ofron dhjetra paketa, të cilat do t’ju bëjnë të ndiheni më të sigurtë.

Por si mund të bëhet kjo?

Mbroni makinën tuaj me Siguracionin KASKO

Kur dimri ka trokitur tashmë dhe problemet në rrugët sa vijnë e do shtohen, çdokush që ka një automjet jo vetëm duke ta ketë siguruar atë me Siguracionin e detyrueshëm TPL, por duhet të ketë patjetër edhe Siguracionin KASKO.

Ky siguracion ju mbulon edhe në rastet kur shkaktar i aksidentit jeni vetë ju.

Sa kushton sigurimi KASKO?

Çmimi varet nga vlera e automjetit tuaj dhe nga mbulimet që doni të siguroni, ndërkohë ekspertët e SIGAL UNIQA do t’ju këshillojnë mbi mbulimet e nevojshme për makinën tuaj me qëllim që të jetë e siguruar për rreziqet potenciale dhe ju të paguani një çmim sa më të arsyeshëm.

Me sigurimin KASKO nga SIGAL UNIQA Group Austria ju e bëni gjumin e qetë sepse makina juaj është e siguruar në çdo situatë.

Ku mund ta blini sigurimin KASKO?

Ju mund të vizitoni çdo pikë shitjeje të SIGAL UNIQA në çdo qytet të Shqipërisë ose mund ta blini online në

Shkoni tek sigurimet e automjetit, shikoni të gjitha opsionet që keni për sigurimin kasko dhe përzgjidhni atë që ju nevojitet.

Ndiqni hapat e blerjes online dhe siguracioni KASKO ju vjen menjëherë në e-mailin Tuaj.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat