11.5 C
Tirana
Tuesday, October 3, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetVirozat e stinës, fluks vizitash/ Mjekët-prindërve: Mos u drejtoni menjëherë në spital....

Virozat e stinës, fluks vizitash/ Mjekët-prindërve: Mos u drejtoni menjëherë në spital. Ja pse ju duhet “TeleShëndet”

Në pediatrinë e Elbasanit këtë fundgushti ka pasur fluks vizitash.

Mjekët thonë se gjatë një ditë në spital paraqiten me shqetësime rreth 100 fëmijë.

Nga 70 vizita në ditë kemi arritur në 100 vizita dhe ka 27 fëmijë të shtruar që janë aktualisht në spital, ndërsa fëmijët që marrin mjekim ambulatory në këtë javë është 40-50 fëmijë”,  ka thënë mjekja Palloshi.

Irena Palloshi, Shefe e Shërbimit të pediatrisë tregon për Abc News shkaqet e fluksit por edhe simptomat që shfaqin  të vegjlit.

Fëmijët me bark dhe të vjella janë dhe rastet më të shpeshta”, ka thënë ajo

Mjekët këshillojnë prindërit për kujdes të shtuar ndaj të fëmijëve. Sugjerojne ushqime të pëgatitura në shtëpi dhe sa më shumë pije.

Për të shmangur dyndjen në spitale mjekët u bëjnë thirrje prindërve që të mos i drejtohen urgjencës që në ditët e para por vetëm në rastet kur temperatura është agresive dhe zgjat për më shumë se tri ditë.

Për t’ju ardhur në ndihmë në të tilla raste mendon SIGAL UNIQA Group Austria, e cila është e vetmja në Shqipëri që ofron shërbimin TeleShëndet. Ky i fundit jo vetëm që ju mundëson që mjekun ta keni kudo dhe kurdo me vete, por ju ofron mundësi të pafundme në spitalet dhe klinikat më të mira në vend.

Për më tepër që, mund ta përdorni edhe kur jashtë Shqipërisë.

Por çfarë shërbimesh dhe benefitesh të tjera ofron “TeleShëndet”?

 • Check up 1 herë në vit
 • Zbritje për çdo ekzaminim gjatë shtatzanisë suaj
 • Zbritje për ekzaminime laboratorike (echo, analiza)
 • Zbritje për shërbimin e “Infermierit në shtëpi”
 • Vizitë okulisti falas
 • Xhama syzesh me zbritje
 • Vizitë Dentisti falas dhe higjenizim me zbritje 60%
 • Fizioterapi me zbritje në Klubin e Shëndetit SIGAL
 • Palestër me çmim preferencial
 • Shërbime estetike me çmim preferencial
 • Zbritje në rrjetin SIGAL TELESHËNDET

Nëse edhe ju keni pyetje apo shqetësime shëndetësore dhe doni të merrni një përgjigje të shpejtë nga mjekë të licensuarshkarkoni TANI aplikacionin Teleshëndet në celularin tuaj, iPhone ose Android dhe provoni këtë shërbim të mjekësisë moderne të sjellë nga SIGAL UNIQA.

TeleShëndet” mund të përdoret edhe gjatë gjithë qëndrimeve jashtë Shqipërisë, për punë apo turizëm. Mjafton të keni internet dhe për çdo shqetësim shëndetësor, tuajin apo të familjarëve tuaj, mund të komunikoni në çdo kohë e në çdo moment me mjekun.

Nëse ju nevojiten më shumë informacione, shkruani në:

Whatsapp: 068 60 62 829

E-mail: [email protected]

LEXO EDHE: Keni dëgjuar për ‘Check Up-in sipas protokollit japonez’? SIGAL UNIQA sjell në Shqipëri risinë mjekësore

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat