23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTërmet i fortë në Itali, njerëzit dalin në rrugë

Tërmet i fortë në Itali, njerëzit dalin në rrugë

Një tërmet me magnitudë 4.9 ka ka rënë në orën 05:00 të mëngjesit të sotëm në Firence të Italisë.

 

Sipas asaj që raportojnë mediat vendase, epiqendra ka qenë 3 km në jug-perëndim të komunës së Marradi, në Mugello.

Tronditja është ndjerë në të gjithë rajonin dhe në Emilia-Romagna dhe Marche.

 

Deri më tani nuk ka dëme materiale apo njerëz të lënduar, por mësohet se qindra qytetarë kanë dalë rrugë pas tërmetit dhe Mbrojtja Civile po ushton kontrolle.

LEXO EDHE: Tjetër lëkundje sizmike në brigjet e Mesdheut, pse nevojitet Sigurimi nga Tërmeti

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat