15.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetTragjedi në Dropull/ Digjet banesa, humb jetën çifti i të moshuarve

Tragjedi në Dropull/ Digjet banesa, humb jetën çifti i të moshuarve

Tragjedi në Dropull. Një çift i moshuar humbën jetën mbrëmjen e djeshme në luftë me flakët, pasi shtëpia e tyre në fshatin Hllomo të bashkisë Dropull u përfshi nga zjarri.

Viktimat janë Irakli dhe Fotini Panajoti, raporton gazetari i “ABC”, Elidon Berberi.

Ende nuk dihen shkaqet e zjarrit që përfshiu shtëpinë e tyre.

Fshati Hllomo ndodhet rreth 3 orë larg nga Gjirokastra dhe infrastruktura rrugore është tejet e vështirë dhe amortizuar.

Zjarrfikësja ka shkuar me vonesë për këtë arsye. Fshati banohet nga numër fare i vogël banorësh.

Lexo edhe: Zjarri përfshin një pallat në Tiranë/ Pse na nevojitet Sigurimi nga Zjarri

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat