15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetSkënderbeu-Kukësi/ Dy futbollistë përfundojnë në spital, shkak hipertermia nga i ftohti dhe...

Skënderbeu-Kukësi/ Dy futbollistë përfundojnë në spital, shkak hipertermia nga i ftohti dhe reshjet e dendura 

Futbollisti i Skënderbeut, Randi Dumfur është transportuar drejt spitalit të Korçës, për shkak të një komplikacioni shëndetësor nga i ftohti.

Rreshjet e dendura të shiut, kanë bërë që futbollisti të lerë fushën 2 minuta para përfundimit të ndeshjes për shkak se nuk ka mundur dot të luajë.

Mësohet se hipertermia është bërë shkak i përkeqësimit të gjendjes shëndetësore të Dumfur.

Nga ana tjetër, të njëjtin problem ka patur edhe një futbollist i Kukësit, Lleshi, i cili është marrë nga familjarët për tu dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Edhe Lleshi ka lënë lojën 2 minuta para përfundimit për shkak të gjendjes.

LEXO EDHEBashkëpunimi SIGAL UNIQA-FSHF/ Duka: Nuk mund të gjejmë partner më të mirë; Ponari: I kënaqur dhe krenar!

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat