23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetPacienti vdiq nga aksidenti në ambulancë, arrestohen shoferët e dy mjeteve

Pacienti vdiq nga aksidenti në ambulancë, arrestohen shoferët e dy mjeteve

Ditën e djeshme një pacient 77-vjeçar i cili po transportohej me një ambulancë të Vlorës drejt Tiranës, humbi jetën si pasojë e një aksidenti.

Aksidenti ndodhi  në aksin rrugor “Lushnjë-Fier”, ku ambulanca u përplas me një kamion dhe si pasojë i moshuari humbi jetën.

Drejtuesi i ambulancës dhe drejtuesi i kamionit L. Gj., 31 vjeç dhe F. R., 54 vjeç, janë vënë në pranga për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”.

LEXO EDHE: Ja pse nuk është “taksë” por mbrojtje financiare/ Limitet e dëmshpërblimit që mbulon siguracioni i detyrueshëm i makinës

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat