10.5 C
Tirana
Saturday, March 2, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetGreqia 'zgjohet' nga një tjetër tërmet, ja magnituda

Greqia ‘zgjohet’ nga një tjetër tërmet, ja magnituda

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në Greqi.

Mësohet se tërmeti ka goditur saktësisht Kretën, e cila prej kohësh është kthyer në epiqendër të lëkundjeve sizmike.

Sakaq, mësohet se epiqendra ka qenë 35 km në jugperëndim të Kissamos.

Thellësia e lëkundjeve ishte 68 km.

Lexo edhe: Tërmetet – Shoqëritë e Sigurimeve apel qytetarëve për Sigurimin e Pronës dhe Jetës

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat