23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetAksident i pesëfishtë në Durrës, makinat bëhen “copë”

Aksident i pesëfishtë në Durrës, makinat bëhen “copë”

Një aksident i pesëfishtë është regjistruar në Durrës.

Sipas asaj që raporton Balkanweb një makinë ka përplasur 4 automjete të tjera.

Raportohet, se një mjet fuoristradë me targa italiane ka qenë duke udhëtuar në drejtim të qytetit, në zonën e Currilave, ku është përplasur me mjetet e tjera.

Deri më tani, veç dëmeve materiale, nuk ka raportime për të lënduar.

Lexo edhe: Aksidentet rrugore rriten me 20%, sigurohu para se të dalësh në rrugë

Mbroni makinën tuaj me Siguracionin KASKO

Kur dimri ka trokitur tashmë dhe problemet në rrugët sa vijnë e do shtohen, çdokush që ka një automjet jo vetëm duke ta ketë siguruar atë me Siguracionin e detyrueshëm TPL, por duhet të ketë patjetër edhe Siguracionin KASKO.

Ky siguracion ju mbulon edhe në rastet kur shkaktar i aksidentit jeni vetë ju.

Sa kushton sigurimi KASKO?

Çmimi varet nga vlera e automjetit tuaj dhe nga mbulimet që doni të siguroni, ndërkohë ekspertët e SIGAL UNIQA do t’ju këshillojnë mbi mbulimet e nevojshme për makinën tuaj me qëllim që të jetë e siguruar për rreziqet potenciale dhe ju të paguani një çmim sa më të arsyeshëm.

Me sigurimin KASKO nga SIGAL UNIQA Group Austria ju e bëni gjumin e qetë sepse makina juaj është e siguruar në çdo situatë.

Ku mund ta blini sigurimin KASKO?

Ju mund të vizitoni çdo pikë shitjeje të SIGAL UNIQA në çdo qytet të Shqipërisë ose mund ta blini online në

Shkoni tek sigurimet e automjetit, shikoni të gjitha opsionet që keni për sigurimin kasko dhe përzgjidhni atë që ju nevojitet.

Ndiqni hapat e blerjes online dhe siguracioni KASKO ju vjen menjëherë në e-mailin Tuaj.

Lexo edhe: Frikë të dalësh në rrugë! Siguroni makinën dhe shijoni udhëtimin

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat