19.5 C
Tirana
Wednesday, May 29, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetNisi viti i ri akademik/ Studentët sigurojnë shëndetin! SIGAL UNIQA, zgjedhje e...

Nisi viti i ri akademik/ Studentët sigurojnë shëndetin! SIGAL UNIQA, zgjedhje e parë

Studentët iu rikthyen sot auditorëve të universiteteve pas më shumë se një viti akademik mësimi online si pasojë e pandemisë Covid-19.
Kjo situatë e vështirë, për vendin tonë por edhe mbarë botën, ka bërë që prindërit të jenë më të shqetësuar për shëndetin e fëmijëve të tyre.

Por gjithmonë ka një zgjidhje.

SIGAL UNIQA Group Austria, kompania lider e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon, u vjen në ndihmë studentëve, nxënësve dhe prindërve të tyre me Paketën e Sigurimit Shëndetësor dedikuar vetëm atyre.

Ky sigurim mbulon të gjitha procedurat e diagnostifikimit dhe trajtimit që mund të kenë nevojë fëmijët tuaj si dhe shpenzimet tuaja shëndetësore si rezultat i një aksidenti ose sëmundjeje të papritur, në klinikat dhe spitalet më mira dhe pa asnjë shpenzim.

Paketat tona të sigurimit shëndetësor janë krijuar për të mbuluar nevojat tuaja mjekësore. Sigurimi i përgatitur nga SIGAL UNIQA mbulon të gjitha procedurat e diagnostikimit dhe trajtimit që mund të keni nevojë si dhe shpenzimet tuaja shëndetësore si rezultat i një aksidenti ose sëmundjeje të papritur, në klinikat dhe spitalet më mira dhe pa shqetësime financiare”, shprehen nga Departamenti i Shëndetit në SIGAL UNIQA.

Lexo edhe: Viti i ri akademik nis me “policë” te dera/ Pa vaksinë, s’ka mësim

Por çfarë mbulon ky sigurim?

– Paketa e sigurimit për nxënës dhe studentë siguron prindin dhe fëmijën
njëkohësisht.

– Në rast fatkeqësie të prindit, fëmijës bëhet përfitues i një dëmshpërblimi prej 5 milionë lekësh të vjetra për të përballuar vështirësitë e shkollimit apo jetesës.

– Në rast se fëmija sëmuret gjatë vitit të sigurimit, faturat mjekësore në spitale private deri në 1 milion lekë në vit paguhen nga SIGAL UNIQA përfshire vizitat me mjekët specialistë, diagnostikimi, ilaçet e rekomanduara nga mjeku, shtrimi në spital, etj).

Edhe për studentët që duan të studiojnë jashtë vendit nuk duhet të shqetësohen!

SIGAL UNIQA Group Austria ka menduar edhe për ta me paketën e Sigurimit për “Studentët Jashtë Shqipërisë”.

Ky sigurim është për të gjithë personat që udhëtojnë për të studiuar jashtë Shqipërisë për studime, specializime, master, doktoraturë etj. Ndërsa çmimi dhe mbulimet e këtij sigurimi janë në varësi të shtetit ku ju do të shkoni për të studiuar.

Sa kushton Sigurimi i Nxënësve dhe Studentëve?

Vetëm 14 Lekë të rinj në ditë ose 5 mijë lekë të rinj në vit.

PO JETOJMË KOHË TË VËSHTIRA. MOS I LINI ASGJË RASTËSISË. SIGURONI SHËNDETIN TE SIGAL UNIQA GROUP AUSTRIA DHE MENDONI VETËM PËR REZULTATET NË MESIME.

Për më shumë informacion:

www.sigal.com.al

infoshë[email protected]

WhatsApp: 068 60 62 829

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat