23.5 C
Tirana
Sunday, June 16, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetRritje muaj pas muaji / Ja kompania e sigurimit që i besohet...

Rritje muaj pas muaji / Ja kompania e sigurimit që i besohet çdo udhëtim jashtë Shqipërisë

Njëjtë si turistët e thuaj që vijnë në Shqipëri, edhe numri i shqiptarëve që udhëtojnë jashtë Shqipëri ka ardhur në rritje.

Por para se të udhëtojmë, në rrugë ajrore, tokësore apo detare, një siguracion që nevojitet është edhe “Shëndeti në Udhëtim”.

Ky sigurim është shumë i rëndësisshëm pasi mbulon:

  • Shpenzimet për emergjencat mjekësore në rast sëmundje apo aksidenti jashtë Shqipërisë
  • Shpenzimet e riatdhesimit
  • Emergjencat dentare

Por cila është kompania e sigurimit që i besohet më shumë shëndeti dhe makina, edhe jashtë Shqipërisë?

Sipas raportit të publikuar nga AMF mbi ecurinë e tregut të sigurimeve për periudhën janar-prill 2024, SIGAL UNIQA Group Austria mbetet lidere në treg edhe sa i përket produkteve “Kartoni Jeshil” dhe “Shëndeti në Udhëtim”.

Nëse një vit më parë, SIGAL UNIQA zinte 70% të tregut, këtë vit ajo zë 80% të tij.

Po përse të gjithë zgjedhin SIGAL UNIQA?

  • Pjesë e një emri të madh si “UNIQA Insurance Group”
  • Mbi 500 milionë euro dëme të paguara në 25 vjet
  • SIGAL UNIQA ofron komoditetin e blerjes online, në çdo moment, kudo ndodheni. Mjafton të keni internet në celularin tuaj.
  • SIGAL UNIQA është e vetmja kompani sigurimi në Shqipëri që ofron produktin ekskluziv “Anullim Udhëtimi”.
  • Bashkë me “Shëndeti në Udhëtim” ju mund të keni edhe mjekun me vete në çdo udhëtim tuajin, falë “TeleShëndet”.

LEXO EDHE: E para në prime dhe në dëmet e paguara/ SIGAL UNIQA vijon të kryesojë tregun e sigurimeve në Shqipëri

Doni të kurseni kohë?

Blini sigurimin “Shëndeti në Udhëtim”, edhe online përmes celularit tuaj.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat