8.5 C
Tirana
Tuesday, December 5, 2023
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetKanceri i zorrës së trashë, pritet një rritje prej 47% për dy...

Kanceri i zorrës së trashë, pritet një rritje prej 47% për dy dekadat e ardhshme/ Pse nevojitet “Sigurimi anti Tumor”

Kanceri i zorrës së trashë është një tumor malinj që prek pjesën e zorrëve. Edhe pse zakonisht prek të moshuarit, kanceri i zorrës së trashë mund të shfaqet në çdo moshë.

Ai fillon si grumbullime të vogla (jo kanceroze) qelizash të quajtura polipe, që formohen brenda zorrës së trashë. Me kalimin e kohës, disa nga këto polipe mund të zhvillohen në kancer të zorrës së trashë.

Sipas të dhënave nga agjencia e specializuar e kancerit të Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH), parandalimi i kancerit është një fushë veçanërisht e rëndësishme sepse rreth gjysma e të gjitha rasteve të kancerit janë për shkak të shkaqeve të parandalueshme dhe, për rrjedhojë, ato janë të shmangshme.

Pavarësisht gjithçkaje, incidenca e kancerit është në rritje. Aq sa pritet një rritje prej 47% për dy dekadat e ardhshme.

LEXO EDHE: Kanceri, “pandemia e heshtur”/ Si ndikoi Covid-19 në sëmundjet tumorale

Të gjithë e dimë se të kurosh sëmundje të tilla kërkon shpenzime të mëdha financiare. Ndaj nuk janë të paktë familjet që futen në borxhe në situata të tilla, marrin kredi bankare apo shesin prona, makina etj.

Për ti ardhur në ndihmë qytetarëve, pasi solli për herë të parë në Shqipëri siguracionin “Jetë Plus“, SIGAL UNIQA Group Austria është e vetmja kompani sigurimi që ka një sigurim dedikuar plotësisht kurimit të këtyre sëmundjeve, kaq kërcënuese për jetët tona, “Sigurimi anti Tumor”.

“SIGURIMI ANTI TUMOR” NGA SIGAL UNIQA

Nën mototn “merr paratë dhe kujdesu për shëndetin”, ky produkt ofron mbulim financiar të menjëhershëm në rast diagnostifikimi me një kancer malinj ose beninj në kokë.

Shumën e siguruar e zgjedh vetë i siguruari. Duke filluar nga 5 mijë euro deri në vlera 50 mijë apo më shumë.

Meqënëse dëmshpërblimi akordohet në formë cash, në mënyrë të menjëhershme nga SIGAL UNIQA vetë i siguruari vendos se si do ta shpenzojë këtë shumë për trajtimin e tij mjekësor.

Qytetari duhet ti përgjigjet vetëm një pyetje, “nëse aktualisht ka kancer apo është diagnostikuar më parë me të”. Në rast se i përgjigjet “Jo” kësaj pyetjeje, atëherë kualifikohet për t’u siguruar dhe nëse gjatë kohës që është i siguruar, diagnostikohet me këtë sëmundje me dy opinione të pavarura mjekësore që e konfirmojnë, atëherë të siguruarit i akordohet shuma e siguruar CASH dhe menjëherë.

Përfitimet e “Sigurimit anti-Tumor”:

– Ndihma financiare që ju nevojitet në luftën kundër tumorit malinj.

– Merrni përfitime në para për trajtimin e tumorit malinj

– Dëmshpërblim në masën e shumës së siguruar në formë të menjëhershme.

– Opinion i dytë mjekësor nga qendrat mjekësore më të specializuara në botë për çdo diagnozë të identifikuar

– Tarifë mujore e përballueshme për këdo

– Mund të porositet edhe Online në www.sigal.com.al

Kush mund të sigurohet? Çdo person që është rezident në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut, nga mosha 0-80 vjeç.

Çmimi? Në varësi të moshës dhe gjinisë së qytetarit.

Nëse ju nevojitet më shumë informacione, shkruani në:

e-mail: [email protected]

Whatsapp: 0686062829

LEXO EDHE: Një traditë e shkëlqyer prej vitit 1999/ Sigurimi Privat i Shëndetit vijon ti besohet SIGAL UNIQA-s

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat