10.5 C
Tirana
Wednesday, April 24, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFOTOT/ Aksident i frikshëm në aksin Pogradec-Lin, furgoni i mallrave përplaset me...

FOTOT/ Aksident i frikshëm në aksin Pogradec-Lin, furgoni i mallrave përplaset me kamionin

Një aksident i frikshëm është shënuar paraditen e sotme në aksin rrugor Pogradec-Lin, pranë fshatit Piskupat.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme, një furgon mallrash është përplasur me një kamion.

Fatmirësisht shoferi i furgonit ka shpëtuar me disa dëmtime të lehta.

Lexo edhe: Me Siguracionin KASKO nga SIGAL UNIQA, udhëtimi me makinë i sigurtë edhe në dimër

Lexo edheBilanc lufte/ 151 viktima në aksidente në 9 muaj

Por çfarë duhet të bëjmë?

Sigurojeni makinën dhe s’ke pse të frikësohesh nga shpenzimet në rast dëmi.

Kushdo që ka një automjet e ka një siguracion, por në fakt pjesa kryesore ka siguracionin që kërkon polici dhe jo atë që mbron automjetin tonë.

Ku është ndryshimi?

Ndryshimi është i madh, sepse Siguracioni që na kërkon polici është ai që quhet Sigurimi TPL (Sigurimi i detyrueshëm), i cili mbulon dëmet që ti si shkaktar aksidenti i shkakton një personi ose automjeti tjetër.

Ndërsa sigurimi KASKO mbulon dëmet që i shkaktohen makinës tuaj, jeni apo nuk jeni ju shkaktar i aksidenti.

Por nuk mbaron me kaq. Sigurimi KASKO ju mbulon financiarisht edhe nëse makina juaj dëmtohet në parkim, dëmtohet nga zjarri, rrufeja ose shpërthimi, nga fatkeqësitë natyrore apo nga dëmtimet aksidentale.

Sigurimi KASKO ju mbulon edhe nëse makinës tuaj i vidhet ndonje pjesë ose vidhet plotësisht.

Ku mund ta blini sigurimin KASKO?

Ju mund të vizitoni çdo pikë shitjeje të SIGAL UNIQA në çdo qytet të Shqipërisë ose mund ta blini online në https://sigal.com.al/sigurimet-e-automjetit/sigurimi-kasko/

Shkoni tek sigurimet e automjetit, shikoni të gjitha opsionet që keni për sigurimin kasko dhe përzgjidhni atë që ju nevojitet.

Ndiqni hapat e blerjes online dhe siguracioni KASKO ju vjen menjëherë në e-mailin Tuaj.

Sa kushton sigurimi KASKO?

Çmimi varet nga vlera e automjetit tuaj dhe nga mbulimet që doni të siguroni.

Nëse dëshiron të sigurohesh, ka vetëm 1 emër: SIGAL UNIQA Group Austria.

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat