15.5 C
Tirana
Friday, March 1, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetFlakët nuk falin/ Shefi i Zjarrfikëses: 6 banesa të djegura në 1...

Flakët nuk falin/ Shefi i Zjarrfikëses: 6 banesa të djegura në 1 javë vetëm në Vlorë. Kujdes me…

Zjarret në banesa janë problematika me e madhe me të cilën përballen forcat zjarrfikëse të Vlorës gjate periudhës se dimrit. Alarmet janë të përditshme“.

Kështu shprehet për Report TV Luan Kapaj, drejtuesi Shërbimit Zjarrfikës, teksa tregon se shkak është pakujdesia e qytetarëve.

Javën e shkuar janë djegur plotësisht ose pjesërisht 6 banesa në bashkinë e Vlorës dhe fshatrat përreth.

Zjarret në banesa shkaktohen nga pakujdesia, siç është lënia ndezur e ngrohëseve apo bombolave të gazit.

Kemi pasur disa incidente në apartamentet e banimit nga pakujdesia e pronarëve. Zjarret shkaktojnë dëme të konsiderueshme. Kryesisht zjarret shkaktohen nga pakujdesia, sidomos nga të moshuarit që janë nën efektet e ilaçe apo që vuajnë nga pakujdesia. Ata mund të harrojnë pajisjet ndezur, si të gatimit ashtu dhe të ngrohjes”.

Shefi i Zjarrfikëses në Vlorë apelon për më shumë kujdes gjatë stinës së dimrit.

SIGURIMI I PRONËS

Teksa rreziqet që kanosin pronën tonë shtohen vazhdimisht, pyetja që duhet të ngremë është “A e kemi të siguruar shtëpinë tonë nga rreziqe si: zjarri, përmbytja, tërmeti etj?”

Të gjithë e dimë se, vitet e fundit, blerja e një banese kërkon shumë vite kursim. Por me rritjen e rasteve të aksidenteve dhe fatkeqësive natyrore, të gjithë duhet ta kemi një policë sigurimi.

Me pak shpenzime, Sigurimi i Pronës ju ndihmon të evitoni kostot financiare karshi çdo rreziku të mundshëm.

ÇFARË MBULON SIGURIMI I PRONËS?

Dëmet e shkaktuara nga:

• Zjarri
• Rrufeja
• Eksplozioni
• Rënia e objekteve fluturuese nga lart

Këtij sigurimi mund ti shtohet edhe mbulim nga rreziqe shtesë si:

• Tërmeti
• Breshëri
• Përmbytja
• Stuhia, etj.

Pse të zgjidhni sigurimin e shtëpisë dhe apartamentit tek SIGAL UNIQA?

SIGAL UNIQA është kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve në Shqipëri.

Pjesë e gjigandit austriak “UNIQA Insurance Group”, SIGAL UNIQA, përveç mbulimeve të policës së sigurimit, ofron edhe shërbimin e asistencës 24 orë, që ju vjen në ndihmë në rast të një ngjarjeje të papritur dhe aksidentale. Kjo do t’ju japë një ndjenjë të sigurisë dhe do të reduktojë stresin në rastin e një situatë emergjente.

Çfarë përfitimesh mund të merrni nga ky sigurim?

Sigurim i përgjithshëm: Ky sigurim do t’ju mbulojë për humbjet materiale të shkaktuara nga zjarri dhe termeti. Nuk ka më nevojë të shqetësoheni për riparimet e shtrenjta pas një ngjarjeje të papritur.

Paqëndrueshmëri e jetës: Nëse jeni të detyruar të lini shtëpinë tuaj për shkak të dëmeve të shkaktuara nga zjarri ose termeti, sigurimi do t’ju mbulojë shpenzimet për strehim dhe ushqim për një periudhë të caktuar.

Sigurim për pasuritë personale: Sigurimi do t’ju mbulojë edhe për humbjen e pasurive personale, siç janë pajisjet elektronike, mobiljet, pajisjet sportive, dhe shumë më tepër.

Sigurimi i pronës nga zjarri dhe termeti është një investim i vlefshëm për të siguruar të ardhmen tuaj dhe të familjes suaj.

Nëse jeni të interesuar për të blerë këtë sigurim të rëndësishëm, kontaktoni në:

e-mail: [email protected]

Whatsapp: 068 60 62 829

ose vizitoni faqen: www.sigal.com.al

Le të jemi të përgatitur për të përballuar rreziqet e papritura dhe të ruajmë pronën tonë të çmuar.

LEXO EDHE: “Shëndeti juaj vjen i pari”/ Bli një sigurim vullnetar në SIGAL UNIQA, përfito një Check Up FALAS

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat