18.5 C
Tirana
Thursday, May 30, 2024
spot_img
Faqe KryesoreLajmeAktualitetDy tërmete të fuqishëm zgjojnë Kretën/ Ja magnitudat

Dy tërmete të fuqishëm zgjojnë Kretën/ Ja magnitudat

Ishulli grek i Kretës është goditurn mëngjesin e sotëm nga dy tërmete të fuqishëm.

Sipas asaj që raporton EMSC, goditja e parë sizmike, e regjistruar me orën lokale 06:17, ishte i forcës 5.9 i shkallës rihter, ndërsa para 20 minutash ishulli u godit nga një tjetër tërmet me magnitudë 6.2 ballë.

Fqinji ynë jugor, ashtu si edhe vetë Shqipëria, është vend me aktivitet të lartë sizmik ku gjatë vitit regjistrohen me dhjetëra lëkundje sizmike.

Lexo edhe: Panik nga lajmet mbi tërmetet? Siguro pronën dhe injoro gjithçka

spot_img

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

REKLAME

spot_img

Me te lexuarat